Z jakiego drewna powinny być łóżka dla dzieci?

Z jakiego drewna powinny być łóżka dla dzieci?

Meble drewniane to klasyka, elegancja i przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania. W zależności od użytego materiału będą one różniły się trwałością, ceną zakupu, a także wybarwieniem drewna w wersji naturalnej, ułożeniem słojów. Z jakiego gatunku drzewa powinny być wykonane łóżeczka dla niemowląt i dzieci?

Łóżka dla dzieci — naturalne, nietoksyczne, bezpieczne

Wybierając łóżko dla dzieci warto przyjrzeć się bliżej informacjom podawanym przez producenta. Na pierwszy rzut oka każdy z producentów może zachęcać do wyboru jego oferty stwierdzeniami o ręcznym wykonaniu, bezpiecznej konstrukcji, wytrzymałości i  trwałości łóżeczek, przy czym okazać się może, że choć dane meble są atrakcyjne cenowo są lakierowane, zapach farby zastosowanej do wykończenia szkieletu łóżka utrzymuje się tygodniami mimo regularnej wentylacji pomieszczeń.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka dla dzieci?

Bezpieczne dla dzieci są meble wykonane od początku do końca z materiałów naturalnych, przyjaznych zarówno dla naszego malucha, jak środowiska. Oczywiście nie wyklucza to stosowania różnego rodzaju zdobień, mogą być malowane na różne kolory, ale jedynie z użyciem farb posiadających wszelkiego rodzaju niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Meble dla dzieci powinny rosnąć razem z nimi. Bezpieczne łóżeczka i łózka dla dzieci powinny na każdym etapie rozwoju dziecka mieć stabilną konstrukcję.

Z jakiego drewna są wykonywane łóżka dla dzieci?

Meble dla dzieci mogą być produkowane zarówno z drewna drzew liściastych, jak i iglastych. Jedni używają litego drewna dębowego, ciężkiego i trwałego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne, drudzy sięgają po drewno bukowe — nieco tańsze, a przy tym również wielce odporne na zniszczenia o nieco większej plastyczności. My zdecydowanie polecamy nasze drewno sosnowe. Jest ono idealnym kompromisem między ceną, zapewnianym bezpieczeństwem, a trwałością.  Sosna to drewno miękkie, które dowoli można poddawać przetwarzaniu. Można je szlifować, frezować, strugać – wpływając na unikalny charakter mebla.

Wróć do bloga
Created by Nevpix