Poznaj ciekawe pomysły na łóżeczko dla dziecka

Poznaj ciekawe pomysły na łóżeczko dla dziecka

Z utęsknieniem wyczekujemy nowego członka naszej rodziny. Kupujemy ciuszki, malujemy pokój, czytamy. Co nasz dzidziuś najbardziej lubi robić, zaraz jak pojawia się w swoim domu? Maleństwa jak już się dobrze najedzą, wtulają się w kołderkę i w swoim łóżeczku zasypiają. Malutkie dzieci potrzebują komfortowego łóżeczka, miejsca, w którym będą mogły odpocząć, nikt nie będzie im przeszkadzał i poczują się bezpiecznie.

Dzidziuś, dziecko, młodzież

Jak one szybko się zmieniają, niedawno maluszek noszony na rękach, a teraz już sześciolatek, piętnastolatek. Jak sprawić, aby dziecko mogło komfortowo odpocząć po całym dniu intensywnej zabawy, nauki. Odpowiedzią jest łóżko. Łóżeczka dla niemowląt powinny mieć specjalne atesty, dające gwarancję bezpieczeństwa. Dla małych dzieci przyda się barierka chroniąca przed upadkiem. Tutaj warto pomyśleć o łóżku rosnącym wraz z maluchem.

Łóżko jako ozdoba

Oprócz wygody i bezpieczeństwa, łózko powinno być ozdobą wnętrza. Drewniane, z postaciami z bajek, przypominające domek, auto. Świetnym pomysłem jest łózko na antresoli. Dla nastolatków są to modele wysokie, a dla dzieci niskie. Pod antresolą powstaje miejsce na przechowywanie zabawek, na półki, szafki.

Inne niż tradycyjne

Jeśli brakuje w Twoim mieszkaniu miejsca na łóżeczko, można skorzystać z kosza wiklinowego na stelażu z kółkami. Zaletą kosza jest możliwość przenoszenia go w różne miejsca. Podobny do kosza wiklinowego, ale nie ustawiany na kółkach i sporo mniejszy jest kosz Mojżesza. Przeznaczony dla dzieci do czwartego miesiąca życia.

Dzieci od małego uwielbiają się bujać, dlatego w małych wnętrzach warto skorzystać z kołyski lub eko-kołyski z trwałego kartonu. Gdy nie chcemy zajmować miejsca na podłodze, wypróbujemy kołyskę wiszącą. Ciekawie brzmi kosliper. To mini łóżeczko, które umieszcza się na swoim łóżku. Dzieciątko śpi z rodzicami, ale jest zabezpieczone.

Wróć do bloga
Created by Nevpix