Jakie łóżeczko do pokoju dziecka?

Jakie łóżeczko do pokoju dziecka?

Metraż naszego mieszkania, czy domu nie jest nieskończony. Jeśli wygospodarowaliśmy miejsce na osobny pokój dla malucha, musimy odpowiednio rozplanować dostępną przestrzeń. Liczy się każdy element, przy czym kluczowym jest oczywiście łóżeczko. To w nim nasze dziecko będzie spędzać długie godziny podczas snu. I to ono pomoże nam zachować porządek i minimalizm. Jak to możliwe? Jak odnaleźć się w gąszczu dostępnych propozycji? I jakie łóżeczko sprawdzi się najlepiej? Dowiesz się tego, czytając nasz artykuł.  

 

Wygodnie i funkcjonalnie 

 

Łóżeczko powinno być przede wszystkim wygodne. Aby tak było, należy wybrać propozycję wyróżniającą się odpowiednimi rozmiarami. Nawet jeśli nasz maluch jest w tym momencie noworodkiem, to warto myśleć perspektywicznie. W ciągu kilku kolejnych miesięcy znacznie urośnie i będzie potrzebował dodatkowej przestrzeni do poruszania nóżkami i rączkami. Oczywiście ważne jest też wybranie łóżeczka, do którego dopasujemy wygodny i odpowiednio miękki materac. Takie połączenie sprawi, że sen naszego malucha będzie długi i spokojny. To z kolei przełoży się na jego samopoczucie, humor, a nawet proces wzrostu.

Warto też pomyśleć o wygodzie dedykowanej nam, rodzicom. Łóżeczko naszego dziecka może stać się doskonałym miejscem do przechowywania. Jak to możliwe? Nowoczesne propozycje zostały wzbogacone o dodatkowe przegródki i szuflady, które są niemal niewidoczne, a mieszą wiele potrzebnych rzeczy. Możemy schować w nich m.in. drobne zabawki, które warto mieć zawsze pod ręką, a także podstawowe środki higieniczne. W skrytkach warto umieścić także pościel na zmianę, czy czyste pieluszki. Ta funkcjonalna konstrukcja zwiększa naszą wygodę i umożliwia lepsze wykorzystanie nawet niewielkiej powierzchni.  

 

Z jakiego materiału?

 

Wybierając łóżeczko, powinniśmy mieć na uwadze nie tylko wygodę, ale także zdrowie naszego dziecka. Co to oznacza? Warto sprawdzić, z jakiego materiału został wykonany dany przedmiot. Najlepiej, by był to surowiec w pełni naturalny, przyjazny zarówno dla naszego malucha, jak i dla środowiska. W tej ważnej roli doskonale sprawdzi się lite drewno, które może mieć prostą formę lub przeciwnie – dodatkowe zdobienia. Drewniana konstrukcja świetnie dopasuje się do wymagań naszego dziecka i będzie stanowić stabilną i bezpieczną propozycję przez długi czas. Ważne jest też, to czym pokryta jest powierzchnia łóżeczka. Nie może być to szkodliwy lakier, czy zabroniona w przypadku najmłodszych farba. Należy sprawdzić, czy wybrany przez nas model posiada wymagane atesty i certyfikaty.

Jednak, czy drewniane łóżeczko zapewni naszemu maluchowi wygodę? Oczywiście! Szczególnie jeśli wzbogacimy go o dodatkowe elementy, takie jak poduszki, czy ochraniacze na szczebelki. Takie naturalne rozwiązanie daje nam też możliwość dopasowania jego wyglądu do naszych upodobań – szczególnie jeśli chodzi o kolor i detale. Oczywiście warto skorzystać z palety jasnych, pastelowych barw, które uspokoją i wyciszą naszego bobasa. Istotne jest też to, by wszystkie krawędzie i ranty zostały odpowiednio zabezpieczone i wykończone, tak by uniknąć ewentualnych skaleczeń.

 

Tradycyjnie, czy nowocześnie?

 

Łóżeczko dla dzieci może przybierać naprawdę różną formę. Tradycyjna propozycja, którą zapewne kojarzy każdy z nas to prostokątny mebel ze szczebelkami i miejscem na materac. Produkty tego typu już od lat podbijają serca przyszłych rodziców, zachwycając połączeniem klasyki i funkcjonalności. Stanowią element, który dopasowuje się do każdego stylu i doskonale spełnia swoje zadanie. Jego ogromnym plusem jest także poręczność i niewielkie wymagania co do przestrzeni. 

Z kolei dla wszystkich, którzy szukają bardziej rozbudowanej i nowoczesnej propozycji, stworzono prawdziwe cuda. Designerskie propozycje zachwycają swoją formą, zdobieniami, czy nawet niecodziennym układem. Niektóre łóżeczka wzbogacone są o kolejne elementy, takie jak bieguny, które pozwalają ukołysać malucha do snu.  

 

Nasza oferta

 

Jeśli szukasz niebanalnej propozycji, która będzie łączyć w sobie wszystkie wymienione wyżej elementy, doskonale trafiłeś! Jesteśmy producentem łóżeczek dziecięcych z ponad czterdziestoletnią tradycją. Naszym celem jest trafianie w gusta klientów, przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnego charakteru współpracujących z nami twórców. Wszystkie stworzone przez nas propozycje wyróżnia doskonały design, a także połączenie estetyki z funkcjonalnością. Tworzone przez nas łóżeczka odmienią każdą przestrzeń i sprawią, że pokój malucha stanie się zaczarowanym miejscem snu i zabawy. Oferowane przez nas propozycje są w pełni bezpieczne, dzięki czemu sprawdzają się już od pierwszych dni życia. Meble mają łagodne kanty i wykonane są z naturalnej sosny bez użycia jakichkolwiek szkodliwych środków konserwujących. Istnieje także możliwość wzbogacenia poszczególnych propozycji w dodatkowe elementy, takie jak szuflada, czy wyjmowane szczebelki. Już dziś sprawdź naszą ofertę!

Wróć do bloga
Created by Nevpix