Jak wybrać łóżka dla bliźniaków?

Jak wybrać łóżka dla bliźniaków?

Wraz z oczekiwaniem na przyjście na świat bliźniąt pojawia się pytanie – czy maluchy mogą spać razem, czy lepiej będzie im osobno? A jak problem ten rozwiązać, kiedy dzieci są już duże? Jeśli mierzysz się z takimi dylematami, przeczytaj poniższy artykuł, w którym nasz doradca pomoże Ci podjąć właściwe decyzje.

Czy jedno łóżeczko niemowlęce dla bliźniaków to dobry pomysł?

Jedno łóżeczko dla obu niemowląt to rozwiązanie ekonomiczne, ale niekoniecznie praktyczne. Przede wszystkim sprawdzi się ono jedynie przez krótki okres 5-6 miesięcy, a więc do momentu, kiedy dzieci staną się bardziej ruchliwe i będą potrzebować coraz więcej przestrzeni nie tylko do snu, ale też zabawy. Zaletą takiego rozwiązania na początku przygody z rodzicielstwem jest natomiast zapewnienie dzieciom wzajemnej bliskości, która na większość maluszków wpływa łagodząco i pomaga im przejść przez trudny czas adaptacji do nowego otoczenia.

Łóżka dla starszych bliźniaków

Jako producent łóżek dziecięcych doskonale wiemy, że trudniej zaaranżować pokój bliźniąt ze względu na ograniczoną przestrzeń i podwójną liczbę mebli. Z tego względu warto wybierać łóżka wyposażone w dodatkowe miejsce na przechowywanie, a więc szuflady. Dobrym pomysłem jest też zakup tapczanika, który może się otwierać, pozostawiając pod materacem dodatkową przestrzeń. Ciekawym zabiegiem wielu producentów jest także konstrukcja łóżek, które rosną wraz z dzieckiem, co pozwala zaoszczędzić na częstej wymianie łóżka. Jednocześnie dla zachowania estetyki wnętrza w pokoju bliźniąt warto jest zakupić dwa jednakowe łóżka, aby nie wprowadzać zbyt wielu styli i kolorów. Jednak bez względu na to, czy wybieramy łóżko dla bliźniąt czy tylko jednego dziecka, należy zwrócić uwagę na jego solidne wykonanie, aby zadbać o bezpieczeństwo malucha.

Wróć do bloga
Created by Nevpix