Czym powinno się odznaczać solidne łóżeczko dla niemowląt?

Czym powinno się odznaczać solidne łóżeczko dla niemowląt?

Wybór łóżeczka dla niemowląt z pozoru wydaje się prosty, ale często jest on dokonywany wyłącznie na podstawie gustu rodziców. Tymczasem to kwestie bezpieczeństwa powinny odgrywać tu największą rolę. Jak więc sprawdzić, czy wybrany model spełnia podstawowe warunki bezpieczeństwa i na co zwracać uwagę przy jego użytkowaniu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Bezpieczeństwo a konstrukcja łóżeczka

Podstawową zasadą zachowania bezpieczeństwa malucha w trakcie snu i zabawy w łóżeczku jest jego solidne wykonanie. Warto więc wybrać modele, które spełniają odpowiednie atesty, certyfikaty bezpieczeństwa oraz przeszły próby wytrzymałościowe. Istotną kwestią jest także zwrócenie uwagi na materiały użyte przy procesie produkcji. Doskonałym i trwałym materiałem będzie np. naturalna sosna. Należy przy tym upewnić się, że drewno nie zostało poddane działaniu szkodliwych środków konserwujących. W tym aspekcie ważne jest także zastosowanie farb, które mogą być używane do produkcji zabawek i mebli dziecięcych. Wybierając łóżeczko niemowlęce, warto też wybrać model z funkcją wyciąganego szczebelka – dzięki temu rodzic ma pewność, że po jego wyjęciu konstrukcja nadal będzie stabilna.

Jak powinno być przygotowane łóżeczko na przyjęcie noworodka?

Odpowiednie łóżeczko niemowlęce to także komfortu snu maluszka. Dlatego jako producent łóżeczek dziecięcych zachęcamy do zwrócenia uwagi również na takie kwestie jak miejsce ustawienia mebelka, jakość materaca oraz przedmioty, które się na nim znajdują. Materac powinien być twardy, a podczas snu lepiej unikać wkładania do niego przedmiotów, które mogą zasłonić buzię dziecka, utrudniając mu oddychanie. Warto także korzystać ze śpiworków i otulaczy, aby maluch nie nakrył się przypadkowo kocykiem.

Wróć do bloga
Created by Nevpix