Czy wszystkie łóżeczka dla dzieci są bezpieczne?

Czy wszystkie łóżeczka dla dzieci są bezpieczne?

Łóżeczko dla dziecka powinno być funkcjonalne, wygodne, ładne i bezpieczne. Możemy znaleźć taki produkt, wystarczy tylko sprawdzić oferty oraz parametry. Nie kupujmy nic na tzw. słowo honoru. Podstawą jest solidna konstrukcja i wykończenie, by nasz maluch nie zrobił sobie krzywdy. Wygląd, choć jest ważną kwestią, pełni drugorzędną funkcję.

Czy wszystkie łóżeczka dla dzieci są bezpieczne?

Rodzice, wybierając łóżeczko dla swojego pierwszego dziecka, nie mają łatwego zadania. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę. Łóżeczko powinno być przede wszystkim bezpieczne dla malucha. Nie wszystkie łóżeczka są bezpieczne, nawet gdy są bajecznie kolorowe. Ważny jest materiał, z jakiego zostało wyprodukowane. Najzdrowsze jest drewno. Łóżeczko musi być funkcjonalne i ładne, dopasowane do mebli. Producent łóżek dla dzieci, zakład stolarski Cieczko, proponuje duży wybór łóżeczek, dla niemowląt i nieco starszym dzieci, o długości 120 cm. Do każdego z modeli można zamontować barierkę ochronną, która pozwoli przekształcić mebel, w wygodny tapczanik dla przedszkolaka. Mają łagodne kanty, więc nie ma ryzyka, że maluszek zrobi sobie krzywdę, wyglądając z łóżeczka. Wykonywane są z naturalnej sosny bez użycia jakichkolwiek szkodliwych środków konserwujących. Posiadają atesty i wyniki badań wytrzymałościowych.

Jakie łóżeczka są wytrzymałe?

Wytrzymałość równa się z jakością. Nie chodzi jedynie o to, żeby łóżeczko się nie uszkodziło, ale by zawsze było w doskonałym stanie. Dlatego powinniśmy zwracać uwagę na to, z czego jest wykonany wybrany model. Jeśli producent użyje solidnych materiałów, łóżeczko może służyć innym dzieciom. Jeśli wytworzone zostanie z drewna, z pewnością będzie wytrzymałe. Dawniej kołyski i łóżeczka wykonywano z naturalnego materiału. Wyglądały mniej estetycznie niż dziś, ale były masywne.  Obecnie produkty są atrakcyjne, dzięki ciekawemu wzornictwu. Mogą też zostać doposażone w dodatkowe szuflady, przykrycia tychże szuflad lub system wyjmowania szczebelków.

Wróć do bloga
Created by Nevpix